Info o Legenda Komači: Ono no Komači – básně a básnířka v divadelních hrách nó recenze, hodnocení a parametry

Informace: Legenda Komači: Ono no Komači – básně a básnířka v divadelních hrách nó Divadlo Kant

Popis produktu: Kniha Legenda Komači: Ono no Komači – básně a básnířka v divadelních hrách nó:Geniální básnířka Ono no Komači, žijící v 9. století u japonského císařského dvora, kde poezie patřila k nezastupitelným prostředkům vyjadřujícím mezilidské vztahy ve veřejném i nejsoukromějším životě, přitahuje už více než tisíc let pozornost historiků, literárních badatelů a především umělců, které svými osudy i poezií inspirovala k jejich vlastním dílům. Jejího příběhu se o několik století později ujali také herec, principál, dramatik-libretista Kan’ami a jeho syn – herec, básník a dramatik Zeami. Právě oni se zasloužili o rozvoj středověkého scénického umění – divadla sarugaku, později nazývaného nó. Paní Komači, postava z daleké minulosti, je zaujala natolik, že o ní napsali celkem pět her, v nichž básnířka vystupuje v několika podobách: nejen jako mladá dvorní dáma uznávaná pro svou krásu a básnické umění, ale i jako chudá zubožená stařena nebo dokonce její duch v podobě venkovské ženy. Souborně se pětici těchto her říká Komačimono a na jevištích divadla nó jsou uváděny dodnes. Jejich přebásnění se ujala přední česká japanoložka Zdenka Švarcová, která vedle hluboké vědecké erudice, s níž píše úvodní studii věnovanou širšímu časoprostorovému kontextu i zasvěcené výklady a komentáře k jednotlivým hrám, dokáže vyjádřit emocionální hloubku básnických obrazů Ono no Komači poetickou i jadrnou, „zvučící“, jak by řekl jiný vynikající japanolog Antonín Líman, češtinou, která strhává čtenáře k ojedinělému zážitku z poezie – dobou vzniku tak vzdálené, a přece našemu cítění tak blízké. ... Zobrazit celý popisek produktu zde >>>

E-shop Alza.cz Elektro nabízí tento produkt Legenda Komači: Ono no Komači – básně a básnířka v divadelních hrách nó, dnes za výhodnou cenu 214 Kč. Nakupujte, dokud je zboží ještě k dispozici. Produkt je v kategorii Divadlo.


O prodejci Alza.cz Elektro

Alza.cz Elektro je specializovaný eshop s elektro vybavením a elektrospotřebiči. Eshop má velkou tradici a příznivé ceny. Zobrazte se si nabídku zboží Divadlo Kant, které můžete zakoupit. Zobrazit produkt Alza.cz Elektro za výhodnou cenu.


Alza.cz Elektro


Názory a komentáře


Názory na Legenda Komači: Ono no Komači – básně a básnířka v divadelních hrách nó

Martin
Recenze Legenda Komači: Ono no Komači – básně a básnířka v divadelních hrách nó: Vše zatím ok, i samotná produkt hodnotím kladně i byl dobře zabalen. Líbí se mi jeho vlastnosti a důvěřuji tady této značce Kant. Jsem se vším hodně spokojen.


Jarda
Názor: Rád si od této značky Kant kupuji zboží. Koupil jsem již několik jiných produktů a jsem spokojen. Dobře hodnotím rychlé doručení.


Marek
Hodnocení: Před nákupem si většinou pročítám recenze Legenda Komači: Ono no Komači – básně a básnířka v divadelních hrách nó a často se podívám i na Youtube. A tento produkt mi vyhovuje.


Janča
Komentář k produktu Legenda Komači: Ono no Komači – básně a básnířka v divadelních hrách nó: S tímto e-shopem Alza.cz Elektro mám prozatím fajn zkušenosti a líbí se mi jeho přehlednost. Značku toho produktu jsem si oblíbil a nemám co vytknout.

Vlastnosti Legenda Komači: Ono no Komači – básně a básnířka v divadelních hrách nó Kant

Více produktových obrázků, podrobnější specifikace Legenda Komači: Ono no Komači – básně a básnířka v divadelních hrách nó a popis si přečtěte i na stránkách v katalogu, nebo přímo na webu obchodu Alza.cz Elektro Kant, u kterého si můžete tento výrobek ihned zakoupit za 214 Kč. Podívat se na nabídku v obchodě.


Kompletní podrobnosti, nejlepší cenu a komentáře od zákazníků si přečtete zde:

Zobrazit nejlevnější cenu a recenze na Heurece >>>

Parametry a údaje o výrobku Legenda Komači: Ono no Komači – básně a básnířka v divadelních hrách nó:
- populární dodavatel a výrobce Kant
- číslo EAN 9788074372605
- produkt je v kategorii Divadlo


Kompletní podrobnosti, nejlepší cenu a komentáře od zákazníků si přečtete u prodejce.

Legenda Komači: Ono no Komači – básně a básnířka v divadelních hrách nó Divadlo
Výhodná cena
214 Kč
Dostupnost
Info v obchodu
Doprava
Info v obchodu
Do obchodu » Alza.cz Elektro
Doručení zboží Divadlo Kant

- Doručení zboží po ČR většinou do 1-3 pracovních dnů (ve velkých městech v Praze, Brně je možné u některých obchodů zboží vyzvednout v den objednání)
- desítky výdejních a odběrných míst v Praze, Brně, Ostravě, Zlíně, Olomouci, Plzni, Českých Budějovivích, Ostravě, Šumperku a dalších městech (zaleží kde budete zboží objednávat).
- Můžete zvolit dopravu Alza.cz Elektro pomocí přepravců např.: Geis, DPD, Česká pošta, InTime, PPL nebo kurýrem (vždy záleží na konkrétním zboží a prodejci)

Další podobný sortiment Divadlo Kant

Informace k produktu

Pokud k produktu (Legenda Komači: Ono no Komači – básně a básnířka v divadelních hrách nó) potřebujete produktovou dokumentaci o výrobce (Kant), manuály, či podrobné složení k produktu 9788074372605 , obracejte se s dotazem přímo na výrobce nebo obchodníka, který vám je schopen dodat přesné informace. Veškeré popisky zboží, ceny i dostupnost jsou informační a nemusí být aktuální k dnešnímu dni. Pro přesné údaje se prosím podívejte přímo na stránky prodejce Alza.cz Elektro, kde jsou veškeré tyto údaje (cena a dostupnost) vždy aktuální.


Dále můžete v kategorii od toho prodejce Alza.cz Elektro najít tyto produkty:
Divadlo - Zobrazit více produktů